melodikum logo jednoduche
melodikum logo jednoduche

Preferujete koncertní show, nebo celovečerní produkci? Zjistěte, co vám umíme nabídnout.

melodikum kapela ples svatba produkce vystoupení

Kam do harmonogramu zařadit vystoupení kapely? Jakou délku produkce zvolit a jak ji sladit s doprovodným programem? Kolik hodin naší produkce je možné si objednat? Variant je několik a záleží jen na vás…

Vystoupení kapely MELODIKUM lze zrealizovat v několika délkách, standardně v podvečerních a večerních hodinách, maximálně do půlnoci. Ať už si zvolíte jakoukoliv délku, produkci vždy na místě předchází přibližně dvouhodinová příprava, jejíž součástí je i zvuková zkouška, po skončení produkce následuje hodinová demontáž a následná nakládka. Vzhledem k dalšímu pracovnímu vytížení hudebníků je produkce v dřívějších odpoledních hodinách nebo po půlnoci předmětem individuální domluvy. Výjimky jsou možné v mimosezónním období a za předpokladu, že v předchozím ani v následujícím dni se nekoná jiná produkce, současně záleží na lokalitě, ve které se událost koná.

A) Koncertní vystoupení jako zpestření nebo vrchol večera

Díky této variantě za relativně krátký časový úsek uslyšíte to nejlepší. Zpravidla se jedná o ucelenou koncertní show o délce 60 až 120 minut, která se obejde bez přestávek. Pokud necháte dramaturgii koncertu na nás, poskládáme show z těch nejatraktivnějších hitů z našeho playlistu, na přání je možné akcentovat vybraný žánr nebo dekádu. 

Živelné koncertní nasazení bez kompromisů

Stejně jako pro řadu našich kolegů, koncertní show je i pro nás nejoblíbenejší variantou. Ostatně vystoupení českých i zahraničních interpretů, jejichž skladby máme v playlistu, jsou rovněž prezentovány výhradně v koncertní podobě! Díky kratší produkci můžeme – stejně jako oni – do každé skladby vložit mnohem více energie, než v případě celovečerní produkce, kde je nutné síly rozložit do několika bloků.

Koncertní varianta je ideální volbou nejen na festival, multižánrový večer, městské nebo adventní události. Stále totiž přibývá klientů, kteří naši koncertní show objednávají i na soukromé události a svatby. Vystoupení kapely je pomyslným překvapením a vrcholem večera, zpravidla následně doplněné o reprodukovanou hudbu (afterparty / DJ). Koncertní produkce má své kouzlo a je důkazem toho, že méně bývá více. I toho, že “v nejlepším se má přestat”.

B) Celovečerní vystoupení v bloku o délce až 4 hodiny

Plesy a večírky si obvykle žádají tuto variantu. Je zároveň součástí všech našich zvýhodněných balíčků s technikou. Oproti koncertnímu vystoupení se celovečerní vystoupení neobejde bez přestávek, které rádi sladíme s vaším doprovodným programem. Jeden náš hudební vstup trvá zpravidla 30 až 60 minut, během přestávek se náš zvukař postará o podkresovou hudební kulisu. Maximální možnou délkou produkce je čtyřhodinový blok – např. od 18.00 do 22.00 h, u plesů nejčastěji 20.00–24.00 h.

Nebojte, vystoupení nestopujeme na minuty a sekundy!

U událostí s bohatým programem a obsáhlou oficiální částí (šerpování maturantů, proslovy, předávání ocenění, módní přehlídky atd.) rádi vyjdeme vstříc a pokud bude dodržen konec produkce ve 24.00 h, první hudební vstup zahájíme třeba o 15 až 30 minut dříve. Na plesech do playlistu zařazujeme i skladby vhodné pro standardní či latinsko-americké tance. Během večera se snažíme kombinovat hity mnoha žánrů a stáří, aby si každý návštěvník přišel na své.

Za jistých okolností je možné prodloužit celovečerní vystoupení o hodinu

Ačkoliv je živá produkce fyzicky poměrně náročná, za určitých okolností je možné naše čtyřhodinové celovečerní vystoupení prodloužit o jednu navazující hodinu to dle individuální domluvy. Pokud je původní konec naší živé produkce plánovaný mezi 22.–23. hodinou, je prodloužení snáze akceptovatelné, než prodloužení po půlnoci, které přináší řadu negativních důsledků.

Po půlnoci může být vhodnou alternativou reprodukovaná hudba, ať už v režii DJe nebo v podobě přichystaného playlistu, o jehož spuštení se náš zvukař postará. Naše balíčky totiž obsahují ozvučovací služby po dobu 6 hodin. Pro čtyřhodinové produkci kapely tak lze bezpříplatkově využít ještě dvě hodiny na ozvučení diskotéky. Zároveň je to skvělá příležitost, jak vyhovět náročnějším hudebním přáním a nechat zaznít žánry, které kapela neobsáhne. A má to ještě jednu nespornou výhodu! Hudební přehrávač se neunaví. Dokáže sázet jeden “šlágr” za druhým.

V některých případech nabízíme možnost rozhodnout se pro prodloužení až na místě v průběhu večera – to se týká především soukromých oslav, svateb a dalších událostí mimo hlavní sezónu (duben, květen, září, říjen).


Objevili jsme svůj strop – při délce nad 5 hodin trpí kvalita, hlasivky i zdraví muzikantů

Sami jsme se přesvědčili, že s každou další hodinou se potřebná regenerace těla a zejména hlasivek exponenciálně prodlužuje. Jinými slovy, v případě hodinových vystoupení lze téměř bez problému zvládnout 4 až 5 koncertů týdně. Jenže! Jakmile se délka produkce blíží čtyřem hodinám, záleží na opravdu poctivém spánku a na důsledném hlasovém klidu, abychom mohli další den absolvovat další celovečerní vystoupení.

V případě produkce o délce pět nebo šest hodin se bohužel regerenace hlasivek významně prodlužuje a je takřka nemožné další den hlasově “fungovat” a znovu podat uspokojivý výkon, o to hůře, je-li produkce naplánována přes půlnoc. V praxi to totiž znamená, že hudebníci ulehnou kolem čtvrté hodiny ranní! Tento režim bohužel přináší (a již přinesl) nejen nám, ale i dalším hudebníkům zdravotní a fonetické nepříjemnosti, které ohrožují další plánovaná vystoupení, další pracovní závazky a jejichž následky mohou být obtížně léčitelné nebo dokonce trvalé. Prodloužení přestávek v průběhu večera tyto komplikace neeliminuje, o čemž jsme se sami několikrát přesvědčili.

Ano, přiznáváme, že bývaly doby, kdy pro nás vystoupení bylo svátečnější záležitostí a přání klienta bylo takřka svaté. Někteří klienti podmiňovali naši účast na jejich události šesti až sedmihodinovou produkcí, na kterou jsme zpočátku přistupovali. Ovšem vždy se to negativně podepsalo na kvalitě produkce i na fyzickém a hlasovém zdraví.

Jelikož chceme poskytovat kvalitní show s plným nasazením, nadšením a v plném zdraví, je zkrátka délka produkce podstatným aspektem, který má své limity. 

Netroufáme si srovnávat se s velikány, jakými jsou kapely Olympic, Chinaski, AC/DC, KISS, Madonna nebo Michael Jacskon, ale stejně jako oni si zakládáme na energické show a na věrném přednesu jejich hitů. A jelikož poskytujeme poctivou živou produkci bez samohrejek a playbacků, není fyzicky možné ohromovat při mnohahodinové stopáži.

Pokud světu nevládne covid, pravidelně cestujeme po mnoha koutech Česka. Vězte, že si skutečně stále vážíme obrovského zájmu pořadatelů a každé příležitosti! Při dodržení délek produkce rádi absolvujeme i tři celovečerní vystoupení týdně.

Pokud by požadavek na vystoupení kapely o délce kolem šesti a více hodin – navíc v kombinaci s přesahem přes půlnoc – byl nevyhnutelnou podmínkou, již budeme muset účast na takové události odmítnout.

Není to otázkou ochoty a pohodlí, je to skutečně otázkou zdraví a udržitelnosti toho, co nás baví dělat. A jedině tak to bude bavit i vás, klienty a široké publikum! Podobně jako Škodovka už nevyrábí model Roomster nebo firma Apple telefony s otiskem prstu, ačkoliv oba produkty měly své příznivce, my již neposkytujeme mnohahodinové produkce s přesahem do pozdních nočních hodin, protože svou pozornost a úsilí věnujeme směru, který nám dává větší smysl. A který funguje.

Rádi s vámi probereme možnosti a pomůžeme vám naplánovat dramaturgii večera. Zarezervujte si svůj termín včas, těšíme se na společné setkání!

Nasdílejte tento článek ostatním:
Facebook
Twitter
Email

Prohlédněte si fotky a videa...

a načerpejte alespoň 'hrstku' atmosféry naší produkce.

Přejít do galerie...