melodikum logo jednoduche
melodikum logo jednoduche

SVATBY

Hledáte živou hudbu na svatbu, oslavu nebo podobnou soukromou událost?

Pak jste tady správně! I na sebemenší párty se naplno snažíme navodit atmosféru, na kterou jsme zvyklí z velkých pódií, nechceme totiž zapadnout do škatulky “průměrná svatební kapela”. Zahrajeme vám oblíbené moderní hity i nestárnoucí oldies mnoha žánrů. K tomu si přivezeme vlastní techniku, která směle uspokojí publikum do cca 100 hostů. Pro náročnější klienty máme v nabídce výkonnější zvuk, světla, ale i párty stany. 

Pro váš velký den uděláme maximum!

S námi bude váš večer originální, energický a pestrý

Nechcete klávesové duo nebo kapelu, která i přes hráčskou preciznost hraje celý večer monotónně a bez emocí? Zapomeňte na ohranou klasiku! Získejte koncert, diskotéku, rockový festival, oldies & retro párty i taneční přehlídku mnoha žánrů, vše v jednom! Navíc v poctivém živém podání bez samohrejek, midi podkladů a playbacků. 

Náš playlist potěší i náročnější posluchače

Právě playlist neboli repertoár je to, čím se odlišujeme od mnoha konvenčních těles a zároveň důvod, proč si nás pořadatelé rádi objednávají. Vše uslyšíte v ucelených blocích, ve kterých na sebe hity žánrově i tematicky plynule navazují. Skladby máme osvědčené na bohatém vzorku posluchačů mnoha věkových skupin i národností – máme zkušenosti s publikem např. z Rakouska, Německa, Francie, Španělska, USA, Ruska nebo Číny.

Získejte na svou událost to nejvýhodnější z naší nabídky!​

Chceme, aby naše vystoupení bylo dostupné i pro soukromé oslavy a svatby, a to bez starostí a větších kompromisů. Díky balíčkům SMART se náš šestičlenný tým vejde i do menších prostor a zajistí vše, co je pro vystoupení potřeba – vystačíme si běžnou přípojkou k elektrickému proudu. Pro náročnější klienty a fajnšmekry však doporučujeme některý z našich vyšších balíčků, které uvádíme níže.

Balíčky vyladěné pro svatby a oslavy

Balíčky SMART 2/4/6

Tyto chytré balíčky určené pro svatby a oslavy obsahují ve srovnání s plesy a eventy dostupnější cenu za kompletní hudební produkci. Ozvučení a osvětlení adekvátní k události do cca 100 hostů jsou totiž automaticky zcela zdarma. Za drobný příplatek se rádi postaráme o ozvučení obřadu, část techniky si pak můžete pronajmout i na after party po skončení našeho vystoupení.
Určeno pro: oslavy, svatby a další soukromé události s účastí do 100 hostů. Na výběr je ze tří délek produkce.

Balíček BASIC

Tento balíček je zárukou kvality a spokojenosti – alespoň po zvukové stránce. Špičková audiotechnika i sehraný kapelní zvukař se významně podílí na tom, aby vše znělo co možná nejlépe a aby měla kapela na pódiu potřebný ‘komfort’. Služby zvukaře navíc zahrnují i ozvučení večera – včetně moderátora, doprovodného programu a případně i diskotéky.

Určeno pro: denní události nebo akce s omezeným prostorem a rozpočtem (cca 100–1000 hostů)

Balíček BASIC PLUS

Tento balíček je optimálním řešením pro menší kulturní sály a komornější scénu. Samozřejmostí je vystoupení kapely i ozvučení celého večera. Obsažená varianta osvětlení je sice ‘základem’, ovšem i tak se jedná o zcela profesionální a atraktivní řešení, která vašemu večeru dodá prostor, barvu a dynamiku.

Vhodné pro: obecní a reprezentační plesy, večírky a soukromé akce pro 100–400 hostů

Balíček OUTDOOR

Bavte se na čerstvém vzduchu. K vystoupení a technickému zajištění vám poskytneme i stabilní zastřešení, díky kterému budou v suchu vystupující, ale i všichni ostatní, a to až do počtu 600 návštěvníků. V inventáři jsou i sedací soupravy, po domluvě zajistíme i bar, výčep nebo sociální zázemí. Dostupnost a cena tohoto řešení je vždy dle individuální domluvy.
Vhodné pro: venkovní, firemní a sportovní akce, oslavy a svatby.

Podrobné informace zde:

Katalog všech balíčků

Pokud si chcete dopřát to nejlepší, určitě si prohlédněte všechny možnosti:

Kolik stojí naše služby?

Vyberte si z našich nejvýhodnějších SMART balíčků, k mání jsou i doplňkové položky:

Odpovídáme na časté dotazy

Nečekejte a rezervujte si svůj termín co nejdříve

Mnozí snoubenci objednávají naše vystoupení s cca ročním předstihem. Nejžádanější letní víkendy a magická data poptává více než deset zájemců, vyhovět však můžeme pouze tomu nejrychlejšímu. 

Vybíráte z více termínů? Pojďme sladit své diáře!

Někteří snoubenci se nám ozývají krátce po zásnubách na úplném počátku plánování, protože má pro ně hudební složka velkou prioritu. S tímto přístupem se setkáváme stále častěji a jsme za něj moc vděční! Kapela totiž patří mezi dodavatele, které byste měli mít spolu s místem a oddávajícím objednané mezi prvními. Naopak zápůjčka šatů, výroba oznámení nebo příprava hostiny má oproti tomu čas... 

S kapelou bude váš mimořádný den nezapomenutelný – v tom nejlepším slova smyslu.

Živá hudba je úplně pro každého, ne každý je však do kvalitního zážitku ochoten investovat. Méně nároční klienti si vystačí i s cenově dostupným DJem, klávesovým duem nebo s playlistem na Spotify. Pokud je na prvním místě ekonomická stránka události, pak bude Spotify nebo DJ tou správnou a dostačující volbou. Berte však v úvahu fakt, že hudební zábava tvoří podstatnou část svatebního dne a po obřadu je to to, co si hosté budou pamatovat nejvíce.

Atmosféře poctivé živé hudby se reprodukovaná hudba nikdy nevyrovná. 

Každá svatba je originální a novomanželé vždy jiní. Na jedné věci se však všichni naši klienti bez váhání shodnou – rozhodnutí pro živou hudbu a výběr kapely by neměnili! Naše energická show každému večeru vždy dodala slavnostní atmosféru a poskytla tak hostům jedinečný zážitek, na který v dobrém ještě dlouho vzpomínají. Doražte na některé z našich vystoupení a přesvědčte se o tom osobně.

Rádi vám sjednáme návštěvu vystoupení v nejbližší době.

Pokud zrovna neprobíhají epidemiologická omezení, kapela MELODIKUM ročně absolvuje 60–80 událostí. Rádi vám nabídneme termíny nadcházejících vystoupení v blízké lokalitě a pokud se bude jednat o soukromou událost, pokusíme se s pořadateli domluvit vaši návštěvu. Ostatně žádná fotografie ani videozáznam nedokáže věrně zprostředkovat atmosféru večera tak, jako osobní zážitek přímo na akci.

V nabídce máme 3 varianty vystoupení o různé délce:

  • KONCERTNÍ - to nejlepší z našeho playlistu v bloku o délce až 120 minut
  • CELOVEČERNÍ - v bloku o délce 2 až 4 hodiny
  • PRODLOUŽENÉ - nejdelší možná varianta vystoupení v bloku o délce až 6 hodin

Naše balíčky zahrnují vystoupení až v šestihodinovém bloku

Blokem se rozumí celkový čas mezi zvukovou zkouškou a koncem vystoupení, kdy je kapela k dispozici (např. v čase 18.00–22.00 hodin). Ke každé variantě vystoupení je zahrnuta i jedna navazující hodina navíc pro nezbytnou přípravu a zvukovou zkoušku. Délku jednotlivých hudebních vstupů rádi přizpůsobíme vašemu harmonogramu a přáním. Jeden hudební vstup nejčastěji trvá 20–45 minut. 

My vám raději nabídneme "kratší" show, zato s plným nasazením a důstojným vrcholem

Přesah vystoupení kapely Melodikum po půlnoci je možný nejvýše o 1 hodinu (formou 2+1 h nebo 4+1 h) a je předmětem individuální domluvy – závisí na lokalitě, termínu, dramaturgii večera a dalších okolnostech.

Mnohem raději totiž ohromujeme kvalitou, než kvantitou. Živá produkce o delším rozsahu a zvláště v nočních hodinách je fyzicky náročná. Finále kapely před půlnocí se nám vždy osvědčilo jako nejlepší varianta pro všechny. Na vystoupení může plynule navázat diskotéka v podobě reprodukované hudby, jejíž ozvučení je součástí všech našich balíčků. 

Bezpečný suchý prostor, čas na přípravu, parking a něco k snědku

Základem pro vystoupení je zastřešený prostor o ploše optimálně 15 m² a přívod el. proudu dle specifikace – pozor na spojené stany, mezi kterými může protékat déšť na elektroniku a nástroje! Před vystoupením potřebujeme čas na přípravu techniky a nástrojů (cca 60–90 minut).

 

Dalším požadavkem je parkování pro 2 osobní vozy a občerstvení pro 6 hudebníků, případně i pro technický tým (dle rozsahu služeb) – postačí přístup na raut, samostatné chody nejsou potřeba.

V případě celovečerní produkce v místě vzdáleném nad 200 km od ČB preferujeme zajištění ubytování, podmínky cesty do vzdálenějších lokalit a do zahraničí vždy dle individuální domluvy.

Výběr skladeb z našeho playlistu přizpůsobíme publiku a náladě

Vždy se snažíme o to, aby byl každý večer jedinečný a aby atmosféra gradovala. Po předchozí domluvě rádi zohledníme výběr skladeb z našeho repertoáru vašim preferencím – zvláště, pokud se jedná o skladby na novomanželský tanec a taneční sóla. Aktuální seznam skladeb najdete u nás na webu v sekci "Ke stažení".


V našem playlistu jsou české i zahraniční hity od padesátých let po současnost.

Skladby nad rámec repertoáru jsou předmětem domluvy, mohou být zpoplatněné.

Příprava skladeb vyžaduje individuální přípravu každého hudebníka a minimálně jednu společnou zkoušku. Vzhledem k množství vystoupení není z časových důvodů možné vyhovět každému přání. Pokud však bude skladba žánrově realizovatelná, po domluvě si ji pro vás rádi připravíme, cena za skladbu nad rámec repertoáru dohodou dle náročnosti.

V úvahu připadá i alternativa, že vám vybranou skladbu přehrajeme z USB flash disku nebo přímo z vašeho zařízení (připojení je možné přes 3,5 jack). Zde pro vaše speciální přání žádná omezení neplatí 🙂 Díky tomuto řešení uslyšíte skladbu na taneční sólo přesně v podobě, se kterou jste si jej před událostí procvičovali.

Rozhodující bude velikost a povaha prostoru, kde bude produkce probíhat

V naší nabídce najdete i řešení pro události většího typu, kam spadají větší večírky, oslavy, plesy, konference, různá výročí a další. Hlavním rozdílem je velikost a výkon aparatury a přítomnost zvukaře, což je pro větší události naprosto nezbytné.

Naše balíčky SMART obsahují aparaturu, která je vhodná a dostačující právě pro menší soukromé události. A zásadní výhodou je, že tenhle základ nabízíme k vystoupení zdarma. Nelze říct, že je vhodný přesně do sta lidí a od stoprvního už nedostačuje. "Fajnšmekrům" doporučujeme přiobjednat si k balíčku SMART alespoň našeho zvukaře, který si pohlídá hlasitost a povahu zvuku napříč celým sálem.

Pokud jste nároční, chcete pro sebe to nejlepší a budete mít párty na větším místě, určitě vám pro lepší dojem doporučíme výkonnou aparaturu špičkové kvality od naší partnerské agentury (viz balíček BASIC a vyšší). To snadno posoudíme už na základě snímků nebo videí daného prostoru.

Ozvučení obřadu má smysl zejména v otevřených prostorech

Ozvučení obřadu je služba, která má smysl zejména tehdy, kdy plánujete svatbu venku, kde funguje akustika jinak než v kostele nebo obřadní síni. Zvuk se totiž venku nemá odkud odrazit a ztrácí se v prostoru, často navíc rušený vanutím větru. 

 

Pokud chcete hudební podkres na nástup snoubenců a poté i během obřadu, doporučujeme před oddávajícího umístit náš bezdrátový mikrofon se stojanem, díky kterému bude mluvené slovo slyšet i v zadních řadách – pokud se nejedná o hlučného řečníka s pronikavým hlasem.

 

Postaráme se o obsluhu hlasitosti i playlistu, který si můžete sestavit z vlastních skladeb. Doporučujeme během obřadu klidnou instrumentální hudbu, zpěv totiž bude mluvené slovo rušit. Po obřadu a gratulacích přesuneme aparaturu do prostoru hostiny, kde vytvoříme zvukovou kulisu pro uvolnění atmosféry. Ta může hrát až do příjezdu kapely.

Naše řešení je vhodné pro samoobslužnou diskotéku bez najatého DJe.

Praxe bývá taková, že po skončení kapely se část hostů bude chtít bavit dále až do pozdních nočních hodin. To se dá očekávat tehdy, kdy si konec kapely naplánujete relativně brzy (na 21. nebo 22. hodinu), například z důvodu nočního klidu. Oproti akustickým nástrojům se dá hlasitost reprodukované hudby snáze regulovat a nemusí proto nedalekým obyvatelům vadit ani v pozdních hodinách.

 

Řešením může být objednání profesionálního DJe, který vám diskotékou provede a odmoderuje ji. Praxe je ovšem taková, že naše vystoupení často vyčerpá hosty natolik, že najatý a zaplacený DJ pak přijíždí do poloprázdného prostoru a dohrává diskotéku pro posledních pár hostů.

 

Naše řešení, kdy vám poskytneme zápůjčku aparatury, je flexibilním a cenově dostupným kompromisem, pro který se můžete rozhodnout až během večera dle atmosféry. Součástí je kabel s koncovkou 3,5 jack pro připojení laptopu nebo chytrého zařízení s vaším vlastním playlistem. Aparaturu nám poté můžete předat následující den v Českých Budějovicích, lze se domluvit na vyzvednutí techniky na místě následující den členem kapely.

Bez poloviny ingrediencí skvělou svíčkovou neuvaříte...

Jelikož chceme poskytovat pouze kvalitní a 100% živé vystoupení bez nahraných či automatických doprovodů a podkladů, je každý člen kapely nepostradatelnou součástí, a proto nabízíme bez výjimky pouze vystoupení v kompletní sestavě.

Vlivem vyšší moci nárok na storno oboustranně zaniká

Stejně jako všichni ostatní i my pevně doufáme, že se již podobný scénář z roku 2020 opakovat nebude. Pokud by však covid-19 nebo jiná plošná opatření znemožnila konání události nebo by jej významně omezila, domluvíme se s vámi, jak postupovat dále. Problematice s covid-19 jsme se věnovali v tomto článku.

Nebojte, dostanete přesně služby dle ceníku platného v době objednání

Všechny služby dostanete za tehdejší částky, které jsou zcela jistě uvedeny i v rezervační smlouvě. Průběžné úpravy ceníku nemají na vaši rezervaci vliv.

Storno poplatek bude úměrný zrušeným službám

V případě zrušení některých objednaných položek bude storno poplatek vypočítán z běžných cen položek (dle ceníku platného v době podpisu rezervační smlouvy). Pořadatel v takovém případě ztrácí nárok na balíčkovou slevu. Hudební vystoupení kapely je stěžejní součástí plnění a lze jej zrušit pouze kompletním odstoupením od smlouvy.

Co o nás říkají klienti?

Přečtěte si, jak kapela Melodikum obohatila večer novomanželům a oslavencům:

Jdete do toho s námi?

Bude nám potěšením, pokud budeme moci být součástí i vašeho významného dne. Slibujeme, že uděláme maximum pro to, aby byl večer nezapomenutelný v tom dobrém slova smyslu!

Vyladěná svatba

Ať už se rozhodujete pro kapelu MELODIKUM či nikoliv, inspirujte se našimi tipy.

Hlavní partneři kapely Melodikum:

Co je u nás nového?

Momentky ze světa svateb a oslav