melodikum logo jednoduche
melodikum logo jednoduche

Svatby a oslavy

Svatby-old

Hledáte živou hudbu na svatbu, oslavu nebo podobnou soukromou událost?

Pak jste tady správně! I na sebemenší párty se naplno snažíme navodit atmosféru, na kterou jsme zvyklí z velkých pódií, nechceme totiž zapadnout do škatulky “průměrná svatební kapela”. Zahrajeme vám oblíbené hity moderní doby i nestárnoucí oldies mnoha žánrů. K tomu si přivezeme vlastní techniku, která směle uspokojí publikum do cca 100 hostů. Pro náročnější klienty a větší události máme v nabídce výkonnější zvuk, světla, ale i párty stany. 

Náš playlist potěší i náročnější posluchače

Právě playlist neboli repertoár je to, čím se odlišujeme od mnoha konvenčních těles a zároveň důvod, proč si nás mnozí rádi objednávají. Vše uslyšíte v ucelených blocích, ve kterých na sebe hity žánrově i tematicky plynule navazují. Skladby máme osvědčené na bohatém vzorku posluchačů mnoha věkových skupin i národností – máme zkušenosti s publikem např. z Rakouska, Německa, Francie, Španělska, USA, Ruska nebo Číny.

Hudební zábava tvoří významnou část oslavy i svatebního dne

Nechcete kláesové duo, revival nebo kapelu, která hraje celý večer monotónně a bez emocí stejně jako už předchozích 20 let? Zapomeňte na ohranou klasiku! S námi to bude vždy originální, energické a pestré. Koncert, diskotéka, rockový festival, oldies & retro párty i taneční přehlídka mnoha žánrů, vše v jednom! Navíc v poctivém živém podání bez samohrejek, midi podkladů a playbacků.

Získejte na svou událost to nejvýhodnější z naší nabídky!​

Naše balíčky “SMART” určené pro svatby a oslavy obsahují ve srovnání s plesy a eventy dostupnější cenu za hudební produkci. Ozvučení, osvětlení a interiérová zástěna adekvátní k události do cca 100 hostů jsou totiž automaticky zcela zdarma. Rádi se postaráme o ozvučení obřadu a za drobný příplatek si pak část techniky můžete pronajmout i na after party po skončení našeho vystoupení.

Pro větší svatby a náročnější klienty máme v nabídce i plně profesionální řešení špičkové kvality včetně zvukaře a osvětlovače. Podrobnosti najdete níže v příloze “Technické zajištění”.

Co o nás říkají klienti?

Přečtěte si, jak kapela Melodikum obohatila večer novomanželům a oslavencům:

Kolik stojí naše služby?

Naše SMART nabídka

Vyberte si délku vystoupení a případně i další služby, které vám umíme zajistit.

Katalog balíčků

Varianty techniky pro větší oslavy a náročnější jedince, kteří na svou událost chtějí to nejlepší.

Odpovídáme na časté dotazy

Nečekejte a rezervujte si svůj termín co nejdříve

Mnozí snoubenci objednávají naše vystoupení s cca ročním předstihem. Nejžádanější letní víkendy a magická data poptává více než deset zájemců, vyhovět však můžeme pouze tomu nejrychlejšímu. 

Vybíráte z více termínů? Pojďme sladit své diáře!

Někteří snoubenci se nám ozývají na úplném počátku plánování, protože má pro ně hudební složka velkou prioritu. S tímto přístupem se setkáváme stále častěji a jsme za něj moc vděční! Kapela totiž patří mezi dodavatele, které byste měli mít spolu s místem a oddávajícím objednané mezi prvními. Naopak zápůjčka šatů, výroba oznámení nebo příprava hostiny má oproti tomu čas.

Naše balíčky SMART lze objednat ve třech variantách:

  • SMART 2 = koncertní (blok 1–2 hodiny)
  • SMART 4 = střední (blok 2–4 hodiny)
  • SMART 6 = celovečerní (blok 4–6 hodin)

Blokem se rozumí celkový čas mezi zvukovou zkouškou a koncem vystoupení, kdy je kapela k dispozici (např. v čase 18.00–22.00 hodin). Pro přípravu a zvukovou zkoušku bude kapela k dispozici 60–90 minut před zahájením vystoupení. Standardně se jedná o vystoupení v podvečerních a večerních hodinách. V případě celovečerního vystoupení je možný přesah o 1 hodinu po půlnoci (v závislosti na lokalitě, termínu a dramaturgii).

 

Varianta SMART 2 je nejlevnější řešení vhodné jako koncertní zpestření. Nejoblíbenější variantou je balíček SMART 4. V průběhu večera je možné se dle nálady a atmosféry rozhodnout o prodloužení (upgrade na balíček SMART 6).

Své hudební vstupy sladíme s vaším programem, obvyklá délka jednoho vstupu je 20 až 45 minut.

My vám raději nabídneme "kratší" show, zato s plným nasazením a důstojným vrcholem

Mnohem raději ohromujeme kvalitou, než kvantitou. Živá produkce o delším rozsahu a zvláště v nočních hodinách je fyzicky velmi náročná. Finále kapely před půlnocí se nám mnohokrát osvědčilo jako nejlepší varianta pro obě strany. Na vystoupení může plynule navázat diskotéka v podobě reprodukované hudby.

 

Za drobný příplatek vám můžeme poskytnout aparaturu pro diskotéku ve vlastní režii. Vystoupení v pozdějších hodinách a přesah po půlnoci bude předmětem individuální domluvy (v závislosti na lokalitě, termínu a dramaturgii).

Rozhodující bude velikost a povaha prostoru, kde bude produkce probíhat

V naší nabídce najdete i řešení pro události většího typu, kam spadají větší večírky, oslavy, plesy, konference, různá výročí a další. Hlavním rozdílem je velikost a výkon aparatury a přítomnost zvukaře, což je pro větší události naprosto nezbytné.


Naše balíčky SMART obsahují aparaturu, která je vhodná a dostačující právě pro menší soukromé události. A zásadní výhodou je, že tenhle základ nabízíme k vystoupení zdarma. Nelze říct, že je vhodný přesně do sta lidí a od stoprvního už nedostačuje. Rozhodující bude velikost místa, jestli se bude jednat o vystoupení v uzavřeném nebo otevřeném prostoru a také o vaše preference. Pro záruku kvality doporučujeme přiobjednat si k balíčku SMART alespoň našeho zvukaře, který si pohlídá hlasitost a povahu zvuku napříč celým sálem.


Pokud jste nároční, chcete pro sebe to nejlepší a budete mít párty na větším místě, určitě vám pro lepší dojem doporučíme výkonnou aparaturu špičkové kvality od naší partnerské agentury. To snadno posoudíme už na základě snímků nebo videí daného prostoru.

Preferujeme vlastní aparát, který známe, ale není to podmínkou.

Vystoupení bez námi preferovaného ozvučení zrealizujeme i s jinou hudební technikou, pokud bude splňovat parametry pro ozvučení kapely. Kompletní požadavky naleznete na našem webu v sekci „Ke stažení“.

Bezpečný suchý prostor, čas na přípravu, parking a něco k snědku

Základem pro vystoupení je zastřešený prostor o ploše optimálně 15 m² a přívod el. proudu dle specifikace – pozor na spojené stany, mezi kterými může protékat déšť na elektroniku a nástroje! Před vystoupením potřebujeme čas na přípravu techniky a nástrojů (cca 60–90 minut).

 

Dalším požadavkem je parkování pro 2 osobní vozy a občerstvení pro 6 hudebníků, případně i pro technický tým (dle rozsahu služeb) – postačí přístup na raut, samostatné chody nejsou potřeba.

V případě celovečerní produkce v místě vzdáleném nad 200 km od ČB preferujeme zajištění ubytování, podmínky cesty do vzdálenějších lokalit a do zahraničí vždy dle individuální domluvy.

Výběr skladeb z našeho playlistu přizpůsobíme publiku a náladě

Vždy se snažíme o to, aby byl každý večer jedinečný a aby atmosféra gradovala. Po předchozí domluvě rádi zohledníme výběr skladeb z našeho repertoáru vašim preferencím – zvláště, pokud se jedná o skladby na novomanželský tanec a taneční sóla.


V našem playlistu jsou české i zahraniční hity od padesátých let po současnost. Aktuální repertoár najdete v sekci "Ke stažení".

Skladby nad rámec repertoáru jsou předmětem domluvy, mohou být zpoplatněné.

Příprava skladeb vyžaduje individuální přípravu každého hudebníka a minimálně jednu společnou zkoušku. Vzhledem k množství vystoupení není z časových důvodů možné vyhovět každému přání. Pokud však bude skladba žánrově realizovatelná, po domluvě si ji pro vás rádi připravíme, cena za skladbu nad rámec repertoáru dohodou dle náročnosti.

V úvahu připadá i alternativa, že vám vybranou skladbu přehrajeme z USB flash disku nebo přímo z vašeho zařízení (připojení je možné přes 3,5 jack). Zde pro vaše speciální přání žádná omezení neplatí 🙂

Rádi vám sjednáme návštěvu vystoupení v nejbližší době.

Pokud zrovna neprobíhá plošný lockdown, vystupujeme v průběhu celého roku. Rádi vám nabídneme termíny nadcházejících událostí v blízké lokalitě a pokud se bude jednat o soukromou událost, pokusíme se s pořadateli domluvit vaši účast. Ostatně žádná fotografie ani videozáznam nedokáže věrně zprostředkovat atmosféru večera tak, jako osobní zážitek přímo na akci.

Ozvučení obřadu má smysl zejména v otevřených prostorech

Ozvučení obřadu je služba, která má smysl zejména tehdy, kdy plánujete svatbu venku, kde funguje akustika jinak než v kostele nebo obřadní síni. Zvuk se totiž venku nemá odkud odrazit a ztrácí se v prostoru, často navíc rušený vanutím větru. 

 

Pokud chcete hudební podkres na nástup snoubenců a poté i během obřadu, doporučujeme využít mikrofon pro oddávajícího, díky kterému bude mluvené slovo slyšet i v zadních řadách – pokud se nejedná o hlučného řečníka s pronikavým hlasem.

 

Postaráme se o obsluhu hlasitosti i playlistu, který si můžete sestavit z vlastních skladeb. Doporučujeme během obřadu klidnou instrumentální hudbu, zpěv totiž bude mluvené slovo rušit. Po obřadu a gratulacích přesuneme aparaturu do prostoru hostiny, kde vytvoříme zvukovou kulisu pro uvolnění atmosféry. Ta může hrát až do příjezdu kapely.

Naše řešení je vhodné pro samoobslužnou diskotéku bez najatého DJe.

Praxe bývá taková, že po skončení kapely se část hostů bude chtít bavit dále až do pozdních nočních hodin. To se dá očekávat tehdy, kdy si konec kapely naplánujete relativně brzy (na 21. nebo 22. hodinu), například z důvodu nočního klidu. Oproti akustickým nástrojům se dá hlasitost reprodukované hudby snáze regulovat a nemusí proto nedalekým obyvatelům vadit ani v pozdních hodinách.

 

Řešením může být objednání profesionálního DJe, který vám diskotékou provede a odmoderuje ji. Praxe je ovšem taková, že naše vystoupení často vyčerpá hosty natolik, že najatý a zaplacený DJ pak přijíždí do poloprázdného prostoru a dohrává diskotéku pro posledních pár hostů.

 

Naše řešení, kdy vám poskytneme zápůjčku aparatury, je flexibilním a cenově dostupným kompromisem, pro který se můžete rozhodnout až během večera dle atmosféry. Součástí je kabel s koncovkou 3,5 jack pro připojení laptopu nebo chytrého zařízení s vaším vlastním playlistem. Aparaturu nám poté můžete předat následující den v Českých Budějovicích, lze se domluvit na vyzvednutí techniky na místě následující den členem kapely.

Bez poloviny ingrediencí skvělou svíčkovou neuvaříte...

Jelikož chceme poskytovat pouze kvalitní a 100% živé vystoupení bez nahraných či automatických doprovodů a podkladů, je každý člen kapely nepostradatelnou součástí, a proto nabízíme bez výjimky pouze vystoupení v kompletní sestavě.

Vlivem vyšší moci nárok na storno oboustranně zaniká

Stejně jako všichni ostatní i my pevně doufáme, že se již podobný scénář z roku 2020 opakovat nebude. Pokud by však pandemie koronaviru nebo jiná plošná opatření znemožnila konání události nebo by jej významně omezila, domluvíme se s vámi, jak postupovat dále. Problematice s covid-19 jsme se věnovali v tomto článku.

Jdete do toho s námi?

Bude nám potěšením, pokud budeme moci být součástí i vašeho významného dne. Slibujeme, že uděláme maximum pro to, aby byl večer nezapomenutelný v tom dobrém slova smyslu!

Vyladěná svatba

Ať už se rozhodujete pro kapelu MELODIKUM či nikoliv, inspirujte se našimi tipy.

Spolupracujeme:

Další partneři

a dodavatelé, se kterými máme my nebo naši klienti dobré zkušenosti:

Prohlédněte si galerii

a poznejte Melodikum v akci!

Přejít do galerie...