melodikum logo jednoduche
melodikum logo jednoduche

Nouzový stav znovu zastavil plesy, večírky i trhy. Co teď?

Nouzový stav – téměř s okamžitou platností.

Ve čtvrtek 25.11.2021 se naplnily obavy všech očkovaných, účinkujících, pořadatelů a dalších kolegů z kulturního světa. Vyhlášený nouzový stav kvůli “pandemii” covid-19 s okamžitou platností zastavil všechny adventní trhy, reprezentační a maturitní plesy, adventní trhy, firemní události a další akce. Na tiskové konferenci to oznámil ministr Vojtěch: „Nově bude umožněn přístup pouze 100 osobám na tyto akce – jde o různé spolkové, sportovní, kulturní, taneční, tradiční a jiné podobné akce – oslavy, večírky, plesy a podobně. Jedinou výjimkou jsou pohřby, kde žádné takové omezení není.“ K tomu platí ještě časové omezení – podniky a kluby se mají uzavřít nejpozději ve 22:00. Pokud jde o událost typu koncert, divadlo, promítání nebo sportovní utkání, tam i nadále zůstává kapacita 1000 lidí.

Pro kapelu MELODIKUM to znamená téměř dvě desítky zrušených událostí, které měla do Vánoc ještě absolvovat a také alespoň částečně technicky zajišťovat. To, co pořadatelé a maturanti udělají s objednaným cateringem, zbožím, květinami a zapůjčenými šaty na následující den nebo na sobotu, už Vláda pochopitelně v potaz nebere.

Co znamená covid-19 pro pořadatele?

Nouzový stav a související omezení byly vyhlášeny s platností od 26.11.2021 (od 0:00) na následujících 30 dní. Během tiskové konference a poté v médiích bylo řečeno, že nouzový stav legislativně nelze prodloužit a dokonce bylo zmíněno, že by jej nová nastupující vláda mohla předčasně zrušit. V souvislosti s kulturními akcemi nad 100 lidí (plesy, trhy, večírky) to však jednoznačně znamená, že teď události nemohou proběhnout z důvodu vyšší moci. Produkce a služby sjednané rezervační smlouvou včetně odstavců o storno podmínkách jsou automaticky neplatné.

Jak postupovat dále?

Pokud se v této předvánoční době zrušil i váš ples / večírek / vystoupení, stejně jako vloni nabízíme možnost přesunu našeho vystoupení na náhradní termín, a to za stejných podmínek, jak bylo sjednáno v rezervační smlouvě. Podmínkou je, aby se nejednalo o opakovaný přesun již z loňska a aby přesunutá událost proběhla nejpozději 12 kalendářních měsíců od původního data konání.

Pro pořadatele to znamená, že mohou v náhradním termínu získat naše vystoupení a služby za tehdejší ceny, které jsou oproti aktuálnímu ceníku výhodnější – nový ceník kapely je platný od 1. listopadu 2021. Jelikož se vnímáme jako jeden ze stěžejních bodů programu, budeme rádi, když svůj termín sladíte i s našimi možnostmi. Na vyžádání Vám rádi poskytneme několik možných náhradních termínů v daném období. Dle nám dostupných informací zatím většina maturantů uvažuje o přesunu, jen malá část se po přípravách uchyluje k tomu ples nenahradit.

Kam směřovat náhradu události?

Bohužel neumíme předpovědět další vývoj situace ani nová nařízení, které přijdou s novou vládou. Nedokážeme určit, na kdy bude možné znovu naplánovat maturitní ples pro cca 800 až 1000 lidí ani za jakých podmínek. Pokud budeme optimisté a budeme vycházet z příslibů, že očkování je bezpečné a spolehlivé, lze předpokládat návrat plesů pro očkované ihned po ukončení nouzového stavu, tedy od ledna 2022. Jelikož z důvodu dalších plánovaných večírků po Novém roce bývá ve většině sálů již plno, je reálnější směřovat přesun na počátek března nebo na pozdější datum.

Pokud se vás přesun události týká, spojte se s námi na info@melodikum.cz nebo nám dejte vědět přes svého koordinátora. Pokud máte ples naplánovaný na leden nebo únor 2022, doporučujeme vyčkat, až Vláda ČR představí další scénář.

O dalších změnách vás budeme informovat.Nasdílejte tento článek ostatním:
Facebook
Twitter
Email

Prohlédněte si fotky a videa...

a načerpejte alespoň 'hrstku' atmosféry naší produkce.

Přejít do galerie...