melodikum logo jednoduche
melodikum logo jednoduche

Bylo nám pět! Jaké byly začátky kapely MELODIKUM?

kapela melodikum maturitní ples lucerna praha gymnázium maturák

Bylo nám pět, bylo co slavit, ale doba tomu tehdy zrovna nepřála. Pomyslné narozeniny jsme si přesto užili alespoň komornějším koncertem, a to v blízkosti prosincových hlubockých trhů. Třeba to spolu oslavíme později, stále je totiž důvod k radostem…

Ušli jsme dál, než jsme si vůbec mohli přát.

Počátek naší kapely sahá na konec roku 2016. Ačkoliv tehdy byl náš kalendář téměř prázdný, díky příležitosti od Borovka event jsme hned jeden z prvních veřejných večerů strávili na pódiu ve společnosti skvělé kapely MIG 21. Se světem svateb jsme se o pár týdnů později sblížili v pavilonu T na Výstavišti v Českých Budějovicích, kde jsme produkcí na hlavním pódiu doprovodili tehdy tradiční svatební veletrh, včetně módních bloků a přehlídky svatebních šatů. Dnes bychom se za svůj tehdejší výkon kamenovali, nicméně už tehdy jsme dělali maximum pro to, abychom s každou příležitostí posouvali úroveň naší show dál a dál.

Krok za krokem jsme se začali dostávat do povědomí pořadatelů a díky jejich důvěře jsme již o pár měsíců později vystupovali poměrně pravidelně. Během prvních let jsme se podívali do Prahy, Jihlavy, Plzně, ale i do Rakovníka, Varnsdorfu a Brna. Postupně jsme ladili playlist, investovali do nástrojů a vybavení, významným milníkem pro nás byl moment, kdy jsme zahájili spolupráci s agenturou JAUDIO. Od té chvíle poskytujeme prvotřídní zvukové a technické zajištění, které pozvedlo náš projev na novou úroveň. 


Nechtěli jsme být další průměrnou kapelou, která sice neurazí, ale ani nenadchne.

Vždy jsme se snažili dělat něco navíc. Od počátku si zakládáme na poctivé živé produkci, na stálém a sehraném jádru, což u obdobných hudebních těles a projektů bývá bohužel častou slabinou. K tomu jsme se rozhodli o odvážnější playlist, ve kterém publiku servírujeme řadu hitů, o kterých se mnozí domnívají, že jsou v živém podání nehratelné – a funguje to výborně! Po třech letech jsme se rozloučili s první zpěvačkou, jejího postu se obratem zhostila charismatická Týna, která si s námi hned krátce na to s grácií užila jednu z nejvydařenějších zimních sezón – to byl přelom roku 2019 a 2020. Ve stejném složení pokračujeme dodnes.

To tehdejší raketové tempo, nasazení a vzestup najednou zbrzdil příchod covidu. Následovala období, kdy jsme odpočívali více, než jsme plánovali – ale možná to tak mělo být. Měli jsme dostatek času na pilování, odpočinek i inspiraci. Prožili jsme dvě klidnější léta s oslavami a svatbami, v srpnu 2021 jsme se dokonce vydali na slovinsko-italský výlet za krásnou svatbou na pobřeží Jadranu. Pozitivní energie, které se nám od publika stále dostává, je nám obrovskou a příjemnou odměnou!


Nejsme ta stejná kapela, jako před pěti lety. Díky vám jsme ušli obrovský kus cesty. To nadšení nám ovšem nechybí ani dnes a slibujeme, že pro každou další akci uděláme maximum!


Co čekat od kapely MELODIKUM v dalších letech?

Po vládních omezeních jsme si prošli několika kulturními tsunami, párkrát jsme si sáhli i na pokraj sil – to zejména v momentech, kdy se nám v důsledku přesunů zimních událostí nahromadily i čtyři celovečerní produkce do jediného týdne. Ačkoliv pro někoho může být skóre 70–80 událostí během jediného roku příjemnou známkou úspěchu nebo obtížně dosažitelnou “metou”, pro nás je při plném nasazení nastupující vyčerpání jasným indikátorem toho, že je na místě zvolnit.

Zkrátka jsme se přesvědčili, že kvantita rozhodně není cesta, kterou chceme dlouhodobě pokračovat. Stále máme v nabídce i několikahodinová celovečerní vystoupení, držíme se však osvědčeného pravidla, že v nejlepším se má přestat. Ta nejdelší vystoupení a produkci v nočních hodinách proto raději vždy přenecháme jinému interpretovi nebo DJovi. Milujeme totiž, když si večer naplno užije nejen publikum, ale i kapela.

Jsme proto moc rádi, že nám v melodiáři přibývá více kratších formátů, kdy můžeme publiku během koncertního bloku naservírovat skutečně to nejlepší a s plným nasazením. Navíc se skvělým technickým supportem od agentury JAUDIO. Díky této úzké spolupráci můžeme klientům poskytovat ucelenou show v rámci vyladěných balíčků, kdy pořadatel dostává příznivý poměr cena/výkon. I špičková zvuková aparatura, světla a velkoplošné projekční panely se totiž významně podílejí na celkovém skvělém dojmu z vystoupení kapely.

Nečekejte, štěstí přeje nejrychlejším.

Ano, nelze to ignorovat – za poslední dva roky prošla kultura nelehkým obdobím a nejistými vyhlídkami, obdivujeme všechny kolegy z oboru, pro které je kultura stále hlavním zdrojem obživy! Dobu lockdownů vystřídalo období nepřehlédnutelného zvyšování cen, na kterou v souvislosti s rostoucími náklady brzy budeme muset zareagovat i my. Slibujeme, že narozdíl od některých odvětví se však nebude jednat o prudký nárůst na dvojnásobek loňských cen. Chceme totiž, aby naše produkce byla stále dostupná, a to nejen v okolí hlavního města, ale i v domácích jižních Čechách.

Úpravu nabídky plánujeme na červen 2022 a oproti stávajícímu ceníku budou rozdíly v přijatelných hladinách. Během května máte ještě šanci zarezervovat si vystoupení za aktuální, a tím pádem i výhodnější ceny. Navíc je vyšší pravděpodobnost, že bude váš termín ještě volný. Průběžně již obsazujeme termíny na sezónu 2024 a 2025.

Blýská se na lepší časy?

Věříme, že to nejhorší má kultura za sebou a že i za aktuálních okolností nám zachováte přízeň. Stále jsme připraveni šířit radost a pozitivní energii v rámci naší vyladěné show, kterou i nadále stavíme na kvalitě a poctivém živém provedení. Děkujeme všem oborovým kolegům a – ať už na koncertu, večírku, slavnosti, konferenci, plese, oslavě nebo svatbě – těšíme se na viděnou!

Tým MELODIKUM

Nasdílejte tento článek ostatním:
Facebook
Twitter
Email

Prohlédněte si fotky a videa...

a načerpejte alespoň 'hrstku' atmosféry naší produkce.

Přejít do galerie...